Celý incident začal v neděli na Hlavní třídě. Sedmadvacetiletý řidič favoritu nereagoval na znamení policejní silniční kontroly k zastavení. Řidič začal ujíždět směrem na Dlouhou třídu a odbočil na Datyně. Projel pěší zónou na ulici Na Fojtství a vedlejšími ulicemi se jel přes Horní Bludovice, Soběšovice, Těrlicko na Třanovice.

Do cesty se mu postupně stavěla policejní vozidla. Řidič se jim ale vyhýbal a některá se dokonce snažil vytlačit ze silnice.

„Například v Soběšovicích se na parkovišti snažil otočit a ujíždět zpět. Policejní hlídka služebním vozidlem zablokovala cestu, ale agresivní řidič couvl a razantně se rozjel proti policistce, která musela uskočit. V Třanovicích na něj čekala další hlídka s podélně postaveným služebním vozidlem přes silnici. Asi 100 metrů před hlídkou řidič se vozidlo smykem pokoušel otočit a odjet, což se mu nepovedlo. Další přijíždějící služební vozidlo agresivního řidiče zablokovalo z druhé strany. Reakce řidiče byla znovu agresivní. Policejní vozidlo se snažil couváním vytlačit ze silnice, a znovu začal najíždět na policistu,“ popsala situaci okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Aby policisté předešli možnému neštěstí, přitvrdili v postupu zastavení a tasili zbraně. „Policisté byli nuceni použít varovný výstřel, na který řidič nereagoval a opakovaně najížděl na služební vozidlo. Policista proto jedním výstřelem ze služební zbraně prostřelil přední pneumatiku a řidič konečně zastavil. Policisté zjistili, že mladík má zákaz řízení motorových vozidel, že vozidlo vzal bez svolení svému příbuznému a odmítl dechovou zkoušku na zjištění alkoholu. Z místa však byl převezen přímo na záchytku v Karviné,“ dodala Viačková s tím, že policejní komisař zahájil šetření trestných činů útoku na veřejného činitele, maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a poškozování cizí věci.