Vůbec první protiprávní skutek u něj policisté zjistili krátce poté, co přijeli k ohlášené dopravní nehodě na Příborskou ulici ve Frýdku-Místku. „Dvě vozidla do sebe narazila ve chvíli, kdy řidič osobního automobilu Škoda Felicia přibrzdil, aby snížil rychlost po vjezdu do obce. Řidič vozidla Opel Corsa, který střet zavinil, se policejní hlídce nejdříve představil jako slovenský státní příslušník s titulem doktora práv. Při kontrole předložených dokladů však policisté zjistili, že jsou padělané,“ řekl dnes tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Lustrací osoby v registru občanů pak zjistili, že jde o hledaného sedmačtyřicetiletého muže z Frýdku-Místku, který vůbec nevlastní řidičský průkaz, řízení vozidel má zakázaný rozsudkem okresního soudu a vyhýbá se nástupu výkonu trestu. „Při jeho kontrole u něj navíc policisté našli podezřelý prášek, který ještě podrobí znaleckému zkoumání, zda nejde o pervitin či jinou drogu,“ uvedl policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Protože se strážcům zákona zadržený řidič zdál opilý, nařídili dechovou zkoušku. I když alkohol vyloučila, muže nakonec převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde u něj lékař zjistil, že je pod vlivem omamných a psychotropních látek. Poté putoval za mříže. „Jelikož již před půl rokem u něj policisté našli drogy a trestnímu stíhání se pak vyhýbal, obvinili ho kriminalisté při této příležitosti i za tento trestný čin,“ doplnil Ivan Žurovec.