Desítka policistů z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku obsadila 1. května vytipovaná místa a trasy ve Skalici, kudy by mohli nezodpovědní terénní jezdci projíždět.

„Jednotlivá stanoviště bylo nutné vybrat tak, aby byla nejen bezpečná, ale zároveň taktická. V síti policejních hlídek nakonec uvízl šestadvacetiletý motorkář z Frýdecko-Místecka, který se svou terénní motorkou projížděl skalickým lesem. Ten je označen jako významná evropská lokalita Niva Morávky. Dopustil se tímto porušení lesního zákona, který tuto činnost v lese vysloveně zakazuje," uvedl frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Jak dále dodal, přestupek bude dále řešit správní orgán frýdecko-místeckého magistrátu. V tomto řízení muži hrozí až stotisícová pokuta. „Tímto opatřením jsme navázali na minulé dopravní akce s názvy Lesník a Enduro, které se rovněž týkaly nelegálních jezdců v lesích Chráněné krajinné oblasti a okolí. Jelikož máme informace, že motorkáři v lesích stále jezdí, budeme kontroly opakovat," ujistil Vlastimil Starzyk.