Hledaným je podle policistů Jozef Škvarka (ročník narození 1989), občan Slovenské republiky. Muž je střední postavy s výškou 181 až 185 centimetrů. Má krátce střižené světle hnědé vlasy, vysoké čelo, hnědé oči. Používá dioptrické brýle. Podle kriminalistů není vyloučeno, že vystupuje pod rodným příjmením Záhorec, případně užívá dřívější příjmení Struhárňanský.

„Muž měl v období od zimy 2015 do jara 2016 pobývat ve Frýdku-Místku, kde vyhledával společnost sociálně vyloučených osob zdržujících se v okolí marketů a prodejen levného alkoholu. Mohl přespávat v levných ubytovacích zařízeních," sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

„Ke skutku lze sdělit, že kriminalisté krajského ředitelství specializující se na závažnou násilnou trestnou činnost prověřují zvlášť závažný zločin, ke kterému došlo na jaře letošního roku ve Frýdku-Místku. Jedná se o ublížení na zdraví vůči druhé osobě s následkem smrti. Kriminalisté i nadále shromažďují a vyhodnocují informace, přičemž využívají i tuto formu, tedy oslovení veřejnosti se žádostí o pomoc při získání informací k pohybu a pobytu osoby důvodně podezřelé z trestné činnosti," dodala mluvčí.

Kriminalisté krajského ředitelství podle ní přijmou jakoukoli informaci, která by mohla přispět k vypátrání hledaného, zejména poznatky týkající se místa jeho pobytu či pohybu. „Informace lze sdělit na telefonní číslo 974 721 442. Je možné rovněž využít bezplatnou policejní linku 158 nebo sdělit informace na nejbližší policejní služebně," shrnula Soňa Štětínská.