Obvinili devětatřicetiletého muže, který měl nejméně od září do února vyrábět pervitin z volně prodejných léků. Opatřit si je měl v tuzemsku i zahraničí. „Pervitin měl vyrobit nejméně v deseti případech a nejméně v množství sto gramů. Drogu užil jak pro svou potřebu, tak i k dalšímu prodeji,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Při následné domovní prohlídce kriminalisté zajistili předměty, kterými měl drogu vyrábět, a to například laboratorní buňku, odměrný válec, digitální váhu, ale také zbytky chemicky zapáchajících tekutin či pevných látek.

„Obviněný muž se kriminalistům při výslechu doznal jak k výrobě drogy, tak i k samotné distribuci dalším osobám. Tohoto jednání se měl dopustit i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech potrestán. Nyní mu v případě odsouzení hrozí pobyt za mřížemi až na deset let,“ doplnila policejní mluvčí.

V dalším případě sdělili kriminalisté obvinění jednapadesátiletému muži, který měl od dubna do února v několika případech distribuovat pervitin. Za to mu nyní hrozí až pětileté vězení.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Ilustrační foto.
Další konkurence pro Mošnov. Ryanair spustí 12 nových linek z Katovic