Na území Frýdecko-Místecka bylo nasazeno celkem čtrnáct dopravních hlídek. „Dopravní akce začala v podstatě už v pátek odpoledne a skončila v pondělí kolem poledne. Za tu dobu policisté alkohol zjistili u pěti řidičů. Ve čtyřech případech se jednalo o přestupek. Nejvíce nadýchal pátý šofér, který měl v sobě skoro dvě promile. U něj se už jednalo o trestný čin,“ upřesnil vedoucí Dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Jan Kasperčík s tím, že naštěstí nikdo z nich nezpůsobil žádnou nehodu.

Pondělí velikonoční přineslo překvapivě jen jednu havárku, která si vyžádala jedno lehké zranění. Škoda dosáhla deseti tisíc korun.

„Dopravákům“ při kontrolách výrazně pomohli i strážníci z Jablunkova, Třince a Frýdku-Místku. Strážníci mají totiž rovněž ve své výbavě přístroje, které u „hříšných řidičů“ zjistí nejen přítomnost alkoholu v těle, ale i dalších návykových látek, mezi něž například patří i marihuana. „Na Velikonoční pondělí měli službu několik strážníků, kteří s dopravními policisty spolupracovali,“ potvrdil velitel Městské policie v Jablunkově Pavel Kufa. Podobně to vypadalo i v Třinci a ve Frýdku-Místku. V těchto městech panuje mezi strážníky a republikovou policií dlouhodobě dobrá spolupráce.

„Řidiči by si měli uvědomit, že se pít před jízdou rozhodně nevyplácí. Pokud už na Velikonoce auty objíždějí rodinné příslušníky, měli by během toho úplně abstinovat, neboť následky mohou být tragické,“ zamyslel se Pavel Kufa.