V prvním případě policisty upozornil všímavý řidič na muže stojícího za zábradlím nadjezdu nad silnicí I/48 ve Frýdku-Místku.

"Poté, co policisté přijeli na místo a vystoupili z vozidla, začal muž vyhrožovat ukončením svého života skokem z mostu. Své výhružky ještě umocnil tak, že se nakláněl do volného prostoru pod ním a držel se zábradlí jen jednou rukou," uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Šibenice s oprátkou a dokumentem, které před svým domem o víkendu našel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
Hejtman Vondrák našel u domu šibenici. Ubohé, nejbližší to snášejí těžce, říká

Jeden z policistů tak zahájil s mužem krizovou komunikaci, zatímco druhý policista na místo přivolal zdravotnickou záchrannou službu. "Muž si stěžoval na rodinné problémy, po krátké chvíli se jej však podařilo policistovi přesvědčit, aby přelezl zábradlí na druhou stranu a následoval hlídku ke služebnímu vozidlu. Poté si jej do péče převzali zdravotníci. Muž byl pod vlivem návykových látek," doplnila mluvčí policie. 

O několik dní později policisté vykonávající činnost v rámci opatření Bezpečně na horách nalezli uprostřed sjezdovky v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku ležet mladou dívku, která si při pádu na lyžích poranila dolní končetinu.

Běžecké trasy v Prosper Golf Resort Čeladná, 29. ledna 2022.
Golfový resort v Čeladné láká v zimě na běžky

Policisté na místo přivolali horskou službu a zároveň místo neprodleně označili vztyčenými překříženými lyžemi tak, aby bylo viditelné a nedošlo k případné kolizi s ostatními lyžaři. Mezitím dívce poskytli tepelný komfort.

Policisté pomáhali zraněné ženě na sjezdovce v Dolní Lomné.Policisté pomáhali zraněné ženě na sjezdovce v Dolní Lomné.Zdroj: se svolením PČR

"Po příjezdu horské služby pomohli policisté s přiložením nafukovací dlahy na poraněnou nohu a poté dívku umístili na záchranné saně horské služby. Těmi pak byla přepravena po sjezdovce dolů až k místu, kde byla předána zdravotnické záchranné službě," dodala policejní mluvčí.