Matka se synem se vraceli domů po silnici z Kunčic pod Ondřejníkem do Čeladné. Šli po správné, levé straně, přijíždějícím autům se vyhýbali a upozorňovali na sebe rozsvícením displeje mobilního telefonu. Nepředpokládali však, že neosvětlený cyklista je neuvidí a naopak oni jeho. Ten také do nich nečekaně narazil, osmapadesátiletou ženu povalil do příkopu a jejího třiadvacetiletého syna udeřil čelem do obličeje. Pomohl sice oběma postiženým vstát, pak se ale jen omluvil a ujel. Zatímco žena utrpěla pohmožděniny, její syn dopadl mnohem hůře. Cyklista mu čelem prorazil lebeční kost, některé úlomky kosti se ani nenašly. Ze zranění se léčí dosud, čekají ho i plastické operace.

Cyklista se o osud zraněných pranic nezajímal, nehodu nenahlásil. Kriminalisté však na místě zajistili důležité stopy. „Týdny po něm pátrali, až se ho při silniční kontrole podařilo zjistit a díky zajištěným stopám obvinit. Muž byl vyslechnut, ke svému činu se doznal. Na výzvu policie vydal jízdní kolo, kterým nehodu způsobil. To bude podrobeno znaleckému zkoumání. Za trestný čin ublížení na zdraví hrozí čtyřiadvacetiletému muži z Čeladné až dva roky vězení,“ řekl okresní mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivana Žurovec.

„Případ nevypovídá jen o vynikající práci kriminalistů na místě trestného činu a trpělivém, systematickém pátrání policistů z Frýdlantu nad Ostravicí po pachateli, završené úspěchem. Upozorňuje i na nebezpečí, které hrozí chodcům od neosvětlených jízdních kol. Bohužel policisté evidují nejeden případ, kdy cyklisté podobným způsobem chodce i usmrtili,“ doplnil Žurovec.