"Třinečtí kriminalisté pouze na základě získaného podrobného popisu muže, který poskytly jak poškozené osoby, tak svědci události, vypátrali pachatele do dvou dnů," komentovala úspěch policistů jejich mluvčí Karolína Bělounková.

Hlavním aktérem zločinných událostí, které se odehrály 17. listopadu na ulici 1. Máje v Třinci, byl 30letý muž.

K prvnímu činu došlo kolem 10. hodiny dopoledne. Žena s kočárkem a s dalším dítětem přicházela k přechodu pro chodce. V ruce držela mobilní telefon. Muž v kapuci, s ústy zakrytými rouškou k ní zezadu přiběhl, z ruky ji vytrhl mobilní telefon a hned se dal na útěk. Na místo se pak vrátil ještě jednou.

Tentokrát si jako oběť vyhlédl starší manželský pár. "V době, co se manželé dívali na vývěsní tabuli města Třinec, měl přistoupit zezadu ke starší 71leté ženě, které se snažil z ramene strhnout kabelku. Při jejím přetahování měl muž ženu srazit na zem a způsobit jí zranění v oblasti hlavy. 72letý manžel ihned zareagoval a sehnul se ženě na pomoc, toho však měl využít pachatel a staršího pána několikrát udeřit opět do oblasti hlavy, čímž mu měl způsobit krvácivá zranění. Po chvíli i s kabelkou z místa utekl," popsala přepadení mluvčí policie Bělounková.

Žena naštěstí měla v kabelce pouze běžné věci, jako jsou kapesníčky a klíče od bytu. Protože si s manželem vyšla pouze na procházku, cenné věci, doklady i peněženku zanechala doma.