Ve společnosti cizího muže byla dívka přibližně od 13. hodiny.

"Policisté zadrželi během několika desítek minut po oznámení podezřelou osobu, která měla souvislost s pohřešovanou šestiletou dívenkou. Ta se ztratila dne 26. září okolo třinácté hodiny odpolední v Třinci, a to konkrétně ve zdejším lesoparku. Do akce byly nasazeny všechny síly a prostředky, na místě zasahovalo několik desítek policistů, včetně městské policie, kteří propátrávali nejen místní lesopark, ale také jeho okolí. Nechybělo také několik psovodů se služebními psy a vrtulník, který monitoroval oblast a vytipované osoby ze vzduchu. Díky pohotové práci a koordinaci zmíněných složek se podařilo zadržet podezřelou osobu, se kterou jsou nyní prováděny další nezbytné úkony. Vzhledem ke stádiu prověřování a věku dítěte nemůžeme v tuto chvíli poskytnout bližší informace," uvedla k případu policejní mluvčí Lenka Sikorová. 

Ředitel Městské policie Třinec Josef Kužma k případu upřesnil, že do pátrání po unesené šestileté dívence okamžitě nasadili větší počet strážníků, kteří v součinnosti s republikovými policisty pomohli podezřelého muže po třech hodinách dopadnout. „Dvěma kolegům se nakonec podařilo dotyčného muže díky popisu a místní znalosti zadržet. Jednalo se o muže středního věku, který bydlí přímo v Třinci," uvedl Deníku Josef Kužma.

Jakmile se na obloze nad Třincem objevil policejní vrtulník, na facebooku se strhla vášnivá diskuze o tom, co se v hutnickém městě vlastně stalo. Pod příspěvek ve skupině s názvem „Radary a nehody na Třinecku a širokém okolí" lidé za pár minut napsali desítky komentářů. Přestože řada diskutérů upozorňovala, že jde zatím o čiré spekulace, objevily se informace o pokusu o znásilnění dívky, která se ztratila při vycházce se školní družinou v třineckém lesoparku. „Moje dítě bylo taky v lesoparku s tou družinou, a vidělo, jak dívku odvedl chlap. Děti si myslely, že je to její tatínek, ale pak jim bylo divné, že holčička plakala, tak to utíkaly nahlásit učitelkám," napsala například Veronika G.

Jiní diskutéři se pozastavovali nad tím, proč město nevyužilo rozhlasu, aby o hledání muže informovalo občany. Další oponovali, že rozhlas neslouží k šíření paniky. „Když jsou všude po Třinci kamery, tak proč nejsou v lesoparku, aspoň by se okamžitě našel pohřešovaný," napsala námitku žena, která má na sociálních sítích uživatelské jméno Juddy J. G.

Na tuto připomínku ovšem zareagoval šéf třineckých strážníků Josef Kužma následovně. „Jejich umístnění by bylo v dané lokalitě, kde jsou vzrostlé stromy, hodně problematické. Lesní porost je tady hustý, takže pořízený záznam by neměl valnou vypovídací hodnotu. Další problém by byl i s přenosem dat," zamyslel se Josef Kužma.

Čtěte také:
Policie hledá muže, který lákal dítě do lesoparku
Otce i unesené miminko z Blanska našli policisté v Havířově. Dítě je v pořádku