„Pachatel se kolem třetí hodiny ranní zmocnil traktoru John Deer v hodnotě pěti milionů korun, který využívali zaměstnanci Lesů ČR v Nýdku. To mu ale nestačilo, takže později ukradl další traktor značky Zetor za milion korun. Tento stroj patřil slovenské firmě. Když na velkou krádež zdejší zaměstnanci přišli, všechno rychle oznámili,“ upřesnil tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Kriminalisté společně se zaměstnancem okradené firmy vyjeli odcizené traktory okamžitě hledat. „Využili k tomu terénní vozidlo okradené firmy Nissan Navara. Po chvíli uloupený traktor John Deer uviděli na úzké lesní cestě. Zloděj s ním jel přímo proti nim. Protože nezastavoval, začali před ním raději rychle couvat. Potom už policisté z vozu raději vyskočili a snažili se ho nějak zastavit. Ten ovšem na ně neustále najížděl. Doslova vůz demoloval a vytláčel do příkopu,“ popisoval dramatické okamžiky frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

O život šlo za chvíli i samotnému řidiči okradené firmy. „Když se snažil z auta vylézt, poberta na něj s traktorem najel takovým způsobem, že mu přejel nohu. Nakonec se podařilo řidiči po kluzkém svahu příkopy vyšplhat mimo cestu, čímž si doslova zachránil holý život. Dotyčný poberta nato z rozjetého traktoru vyskočil a utíkal pryč,“ líčil Žurovec s tím, že za ním ihned vystartovali policisté.

„I když se jeden z policistů během honičky na nerovném lesním a polním terénu zranil, nakonec jeho kolegové pachatele přece jen doběhli a zadrželi. Následně ho předvedli před Okresní soud ve Frýdku-Místku, který včera rozhodoval o jeho vzetí do vazby. Jen za trestný čin krádeže mu hrozí až osm let vězení. Není však vyloučeno, že bude obviněn i z jiných závažnějších trestných činů,“ naznačil Ivan Žurovec. Letos již frýdecko-místečtí policisté zaznamenali několik krádeží traktorů, každý stál nejméně jeden milion korun.