Srazil jej vozidlem během silniční kontroly na ulici U Hrůbků v Ostravě-Nové Vsi. Dulínek měl v osudnou chvíli v krvi více než dvě a půl promile alkoholu. Krátce po půlnoci najel na policejní hlídku, která jej chtěla zastavit. Jednoho z ochránců zákona, který zde právě kontroloval své podřízené, odhodil do příkopu.

Muž utrpěl těžká zranění, kterým po několika minutách podlehl. Dulínek ještě několik set metrů pokračoval v jízdě. Soud jej v pondělí uznal vinným z trestných činů nedbalostního ublížení na zdraví s následkem smrti, ohrožení pod vlivem návykové látky a také z pokusu o neposkytnutí pomoci. Okresní soud se touto nehodou zabýval již na podzim loňského roku.

Tehdy Dulínkovi vyměřil tři roky ve věznici s dohledem. Uznal jej vinným z trestných činů nedbalostního ublížení na zdraví s následkem smrti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Naopak jej zprostil obžaloby v bodě pojednávajícím o neposkytnutí pomoci. Státní zástupce se odvolal ke Krajskému soudu v Ostravě. Ten v březnu letošního roku rozsudek zrušil a případ vrátil k novému projednávání s tím, aby soud znovu zvážil, zda se Dulínek ujetím z místa nehody nedopustil dalšího zločinu.

Při verdiktu již okresní soud zohlednil výhrady odvolacího senátu a trest zpřísnil o půl roku. Samotný Dulínek již dříve prohlásil, že velmi lituje toho, co se stalo. „Denně na to myslím. Kdyby se to dalo vrátit zpět …,“ řekl před soudem Dulínek. Krátce po nehodě se ukázalo, že policisty, kteří jej stavěli, dobře znal. Jako pracovník technických služeb s nimi často spolupracoval při odtahu vozidel. „Zaregistroval jsem něco tmavého - a pak náraz do auta,“ popsal situaci Dulínek.

V té chvíli prý netušil, že najel do člověka. „Neumím vysvětlit, proč jsem nezastavil,“ dodal Dulínek, který v souvislosti s nehodou trpí dlouhodobými psychickými problémy. Obžalovaný měl v krvi přes dvě a půl promile alkoholu.

Podle svých slov od odpoledních hodin vypil asi devět dvanáctistupňových piv. Znalci však tuto verzi považují za nepravděpodobnou. Z jejich výpočtů totiž jednoznačně vyplynulo, že zmíněných devět piv musel vypít v podstatně kratší době, druhou variantou je, že během dne zkonzumoval větší množství alkoholu, než přiznal.