„Šla jsem kolem čtyř hodin zavřít slepice, vešla jsem do chléva, když najednou na mě vyskočil chlap s pletenou kuklou na hlavě,“ popisuje dramatické okamžiky Marie Ondráčková. „Já jsem honem ustoupila do chodby a volala jsem Fanušu, Fanušu, aby si myslel, že tady někdo je. On se trochu lekl, ale pak vešel za mnou do kuchyně. A najednou si klekl na dlaždičky a začal mě prosit: „Tisíc korun potřebuju! Na zítra! Musím je mít, já vám je vrátím!“ líčila průběh přepadení stařenka.

„Řekla jsem mu, že žádné peníze nemám, a vtom na stole začal zvonit mobil, volal mi syn. Vzala jsem telefon, on mi ho ale vytrhl a šel do vedlejší místnosti, kde ho odhodil,“ říká babička, která však šla zloději, hledajícímu peníze, nebojácně v patách. „Mobil jsem mu zase vzala, on se ale se mnou začal přetahovat, byla malá šarvátka. Mobil mi opět vzal, já jsem ale mezitím vyběhla ven a začala volat o pomoc,“ s hrůzou vzpomínala Marie Ondráčková. Zloděj se však na křičící stařenku vrhnul a zacpal jí pusu, nakonec ale boj vzdal.

„Pustil mě a pádil pryč k lesu. Kromě toho mobilu mi nic jiného neukradl,“ přiznala neohrožená stařenka. „Ani mi se nic nestalo, ubránila jsem se. Vůbec jsem se ho nebála, sama se divím, že jsem se s ním strkala a byla tak odvážná. Zato dneska se bojím otevřít jakékoli dveře,“ zhrozila se srdnatá babička, která v domku bydlí od smrti manžela sama už patnáct let, a nikdy ji nikdo nepřepadl. „Teď už ale asi budu chodit na noc k synovi, už se začínám bát,“ hluboce se zamyslela stále čiperná důchodkyně. Po zloději ve věku 25-30 let teď pátrá policie.