Třetímu muži ve věku šestatřiceti let bylo sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále přečinů vydírání a porušování domovní svobody. Poškozený muž měl během roku 2017 všem třem obviněným zajistit na základě písemné pracovní smlouvy práci v cizině.

Součástí smlouvy byla i výše mzdy, která měla být mužům vyplacena. Tito se však měli domáhat vyšší mzdy a doplacení částky přesahující sedmdesát tisíc korun. Šestatřicetiletý obviněný měl telefonicky kontaktovat poškozeného a vyhrožovat mu fyzickým napadením, když jim peníze nevyplatí.

Turistům přicházejícím k aleji se naskýtá tento pohled.
Alej dobra bude bohatší o další stromy

Začátkem února 2018 ve večerních hodinách měl podnikatel ve svém rodinném domě na Třinecku nezvanou návštěvu. Všichni tři obvinění měli vstoupit na oplocený pozemek domu a domáhat se „svých peněz.“ Jeden z obviněných mužů měl nejdříve poškodit vstupní dveře domu.

„Na tyto měl bouchat, kopat a přitom řvát: naval prachy. Následně přistoupil k zaparkovanému vozidlu a lopatou, kterou nalezl na zemi, měl rozbít většinu oken a poté i karoserii auta,“ řekla frýdecko-místecká policejní mluvčí Eva Michalíková. Druzí dva obvinění měli jeho jednání přihlížet. Nakonec i při svém odchodu měli vyhrožovat poškozenému, který stál na balkoně domu.

Všichni tři obvinění své jednání popírají a k činu se nedoznávají. V průběhu vyšetřování byly zjištěny skutečnosti nasvědčující tomu, že se výše uvedeného jednání mohli dopustit.

„V dané věci trestní zákoník hovoří o výši trestu odnětí svobody na dva roky až deset let,“ dodala na závěr mluvčí.

Vodní nádrž Šance, říjen 2018. Ilustrační foto.
Nové značky omezí jízdu kamionů kolem přehrady Šance