Šestapadesátiletý muž je obžalován nejen z týrání exmanželky, ale v souvislosti se dvěma incidenty i z ublížení na zdraví. „Soudce musí důkladně provést dokazování, aby to mohl dobře zhodnotit,“ řekl státní zástupce. Dodal, že se jedná o zločiny za zavřenými dveřmi, za nimiž byli právě obžalovaný a poškozená. „Málokdy se stává, že to vidí někdo další,“ poznamenal. Případy týrání se u soudu běžně projednávají i několik měsíců. „Není to pravidlem, ale je to časté,“ připustil žalobce.

Hlavní líčení ve frýdlantské kauze komplikuje fakt, že oběť se nenechávala ošetřit. Obžalovaný muž navíc vše popírá. - více zde: Ženu měl týrat, u soudu mluví jako profesor fyziky

„Stále spolu bydlí v jednom bytě, bohužel tam je ten zakopaný pes,“ naznačil žalobce. Soudce rozsudek vynese nejdříve 21. srpna, není ale vyloučeno, že jednání bude muset opět odročit.

Ženu měl napadat od roku 2005, rozsudek zatím nepadl

Podobných případů je ale více. Před frýdecko-místeckým soudem se z týrání a dalších zločinů zpovídá muž z Třince, který podle spisu už od roku 2005 opakovaně napadal přibližně pětadvacetiletou ženu. Žena tvrdí, že se jednalo o bezpočet drobných útoků, jeden incident však údajně odnesla pěti zlomenými žebry. Okresní soud se případem zabývá už podruhé. V loňském roce muži udělil 2,5 roku vězení, krajský soud však trest snížil na 5 měsíců a podstatnou část obžaloby vrátil zpět k novému projednání.

Recidivista, který má v rejstříku trestů deset záznamů, měl nastoupit do vězení, to ale dobrovolně neudělal. Do cely tak putoval až po svém nedávném zadržení. Vinu odmítl s tím, že žena se sama zranila v opilosti. „Nikdy jsem jí nekopal, nefackoval jsem ji, zlomená žebra měla už dříve. Jsou to samé lži,“ uvedl. Myslí si, že se mu žena rozhodla pomstít. „Volala, že mě dostane na pěkně dlouho do basy,“ řekl soudci. Jednání je odročeno na 5. srpna.