„Podal jsem obžalobu," potvrdil Deníku dozorující státní zástupce Vít Legerský.

Vše nasvědčuje tomu, že pedagog vraždil kvůli pocitu zrady ze strany sedmnáctileté studentky, na kterou si myslel. Zatímco on se domníval, že mezi nimi může vzniknout skutečný vztah, dívka se jeho snahou zřejmě jen bavila, což učitel nakonec neunesl.

K masakru došlo v pondělí 4. listopadu loňského roku. Muž vyzbrojený třemi pistolemi vtrhl do domu v Raškovicích, kde studentka s rodinou bydlela. Pedagog zastřelil dívku a jejího dědečka (74 let). Vážné zranění utrpěla její babička (71 let).

„V pozdních odpoledních hodinách obviněný jedenatřicetiletý muž přijíždí do obce Raškovice ozbrojený třemi pistolemi různých ráží. Přichází k rodinnému domu, kde střelnou zbraní z dálky útočí na sedmnáctiletou dívku. Ta zabíhá do domu. Jeho útok pokračuje z venku domu, kdy střílí do oken. Poté se jedním z nich dostává do domu, kde usmrcuje čtyřiasedmdesá­tiletého muže, těžce zraní jedenasedmdesá­tiletou ženu a poté usmrcuje sedmnáctiletou dívku, na kterou zaútočil v předchozí fázi. V domě v tuto dobu je přítomná i matka dívky. Celý incident přežívá bez újmy. S mužem ještě komunikuje. Obviněný pak z domu utíká," přiblížil již dříve průběh děsivé události ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Učitel se po činu zhroutil a skončil v opavské psychiatrické léčebně. Přímo tam se také rozhodovalo o uvalení vazby, kam jej nakonec soudce frýdecko-místeckého soudu poslal.

Muž byl převezen do vězeňské nemocnice v Brně, kde se ocitl v péči specialistů. „Vyžadoval si odbornou lékařskou pomoc. Byl na tom psychicky špatně," vysvětlil Vít Legerský.

Učitelův duševní stav zkoumalo hned několik expertů, kteří dospěli k závěru, že je za své činy plně odpovědný.

Pedagog zpočátku nevypovídal, později se ale přiznal. „Řekl nám, že to, co se stalo, nepopírá," uvedl Vít Legerský. K samotné střelbě v raškovickém domě se ale obžalovaný odmítl vyjádřit. „Nechtěl o tom mluvit. Úplně se tomu vyhnul. Popsal nám jen to, co události předcházelo, hovořil také o sobě a dívce," dodal Vít Legerský.