Podle obžaloby měl od ledna do března poskytovat pervitin M. Š., což měla být vlastně taková protislužba, že u něj mohl v jeho bytě bydlet. Dalšího trestného činu se dopustil tím, že v Těšínské ulici společně se svou přítelkyní a dalším komplicem vykradli věci z osobního auta v hodnotě asi deseti tisíc korun. V trestné činnosti však pokračoval nadále, když v červenci odcizil dvě jízdní kola před Kauflandem, která následně hodně pod cenu prodal v zastavárně. Lukáše Húšťu k úternímu soudu přivezla eskorta z vazby, v níž je i jeho přítelkyně, která s ním v bytě nějakou dobu žila.

„V tu dobu jsem ale pervitin nebrala. Jestli jej bral Tomáš, tak to nevím," řekla v roli svědkyně předsedovi senátu. Samotný Lukáš Húšťa, který má na svém kontě už deset záznamů v rejstříku trestů, na dotaz, proč kradl, odpověděl. „Potřeboval jsem peníze na jídlo. Odmítám, že jsem ale pro někoho opatřoval drogy," stál si za svým Lukáš Húšťa, který se ale přiznal k tomu, že v současné době dluží několika lidem 200 tisíc korun. Senát následně vynesl rozsudek. Dotyčný vyfasoval souhrnný trest – dva roky a deset měsíců ve věznici s ostrahou. K tomu ještě musí nahradit způsobnou škodu poškozeným za vykradené auto a jízdní kola.

„Na jedné straně jste nešťastný člověk, na druhé jste ale mamlas, který si mohl uvědomit, co jej čeká. Nesnažte se život prošustrovat. Už je nejvyšší čas, abyste k něčemu byl," řekl například předseda senátu v odůvodnění rozsudku, který nabyl právní moci. Odsouzený s ním totiž souhlasil, státní zástupce se taky vzdal práva na odvolání.