„Dvoučlenná policejní hlídka projížděla parkovištěm jednoho obchodního domu ve Frýdku-Místku, když si všimla opilého muže, který na hlídku začal vulgárně pokřikovat. Policisté ho chtěli zkontrolovat, to však zjevně opilý muž odmítl a byl stále vulgárnější,“ informoval o případu frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec. Proto hlídka pětašedesátiletého opilce odvedla ke služebnímu vozidlu, aby jej převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

„Opilý muž však jednoho z policistů kopl do obličeje a druhou zasahující policistku vulgárně urážel. V tu chvíli kolem nich procházel osmačtyřicetiletý muž romského etnika. Vyzval zadrženého opilce, aby se k policistovi a policistce choval slušně,“ popisoval incident policejní mluvčí.

Rom se však dočkal hrubých urážek. Podle Ivana Žurovce opilec Romovi řekl: „Ty černá hubo, Hitlera na tebe, upálím tě i s celou ulicí Míru.“ V této ulici bydlí převážně Romové. Po těchto slovech už policistům došla trpělivost, opilce naložili do služebního vozu a převezli ho na záchytku.

„V těchto dnech byl muž obviněn z trestných činů výtržnictví, útoku na veřejného činitele a rasově motivovaného trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Soudce okresního soudu ve Frýdku-Místku jej vzal do vazby a hrozí mu až tři roky vězení,“ konstatoval Ivan Žurovec.