„On měl tady u nás v budově realitní kancelář a vlastně je tady doteďka. My jsme akorát – z důvodu bezpečnosti – vyměnili zámek. Má tady dva počítače, kopírku, gauč, pojízdné židle a stůl,“ řekl ve středu redakci předseda a tajemník sdružení Robert Filgas.

Sliby nesplnil, dostal výpověď

„Podepsal smlouvu a prvního dubna loňského roku tady nastoupil. Zaplatil dopředu na dva měsíce, ale od té doby se neukázal. Vyměnil jsem si s ním několik esemesek, třikrát nebo čtyřikrát sliboval, že dluh zpětně zaplatí do haléře, ale sliby nikdy nesplnil. A tak v září dostal, v souladu s nájemní smlouvou, výpověď. Sdělili jsem mu termín, kdy prostory otevřeme a vyzvali jsme ho, ať se v uvedenou dobu osobně dostaví, aby mohl být u toho, když tyto prostory otevřeme. Na pokus o smír vůbec neodpověděl a dále se už neozval. Proto jsme na něj podali 20. října trestní oznámení. Jednání pana Červíka je neseriózní – a to říkám velmi mírně,“ dodal Robert Filgas.

Červík si pronajal dvě místnosti s plochou 38,5 metru čtverečních. „Měl jednoho zaměstnance, se kterým jednal stejně jako s námi, a tak ten svou situaci řešil jednoduše odchodem,“ konstatoval šéf Regionálnímu sdružení ČSTV ve Vsetíně.

Byl to takový hejsek, vzpomíná Filgas

S Červíkem se sešel jen jednou, a to při podpisu smlouvy na konci března. „Vyjednával suverénním způsobem, že má spoustu známých a kdesi cosi. Už tenkrát to byl takový hejsek, snažil se mě přesvědčit, abych snížil nájem o pět tisíc. To už jsem si říkal, že něco není v pořádku, protože je to v centru města a tady se o ceně nediskutuje. Štěstí bylo, že jsem mu řekl: Podepíšeš a dostaneš klíče,“ konstatoval Filgas. Myslí si totiž, že kdyby se Červík do kanceláří nastěhoval bez řádné smlouvy, zřejmě by nezaplatil nic.

Více k tématu najdete v Souvisejících článcích vpravo nahoře.

Filgas momentálně řeší, kam a zda vůbec věci po realitce vystěhovat. „Kromě půdy a sklepa už nemáme další prostory k uložení,“ naznačil. Sdružení přitom utíkají příjmy z nájmu, které nutně potřebuje. „Ty peníze nám strašně chybí, v našem rozpočtu je to opravdu velká částka, navíc teď, kdy nedostáváme nic od Sazky. Dělá to sice 69 tisíc, ale to už nepočítáme s tím, že se v uvedených kancelářích musí topit. Tyto vynaložené prostředky po něm už ani nepožadujeme,“ upozornil.

Vsetínské sdružení ČSTV se obrátilo na policisty. Podle Filgase se řádně připojilo s nárokem na náhradu škody, přičemž poškozených je celá řada.

Škoda je prý už 12 milionů

„Já si myslím, že se to bude vyšetřovat celé, byla tam škoda přes dvanáct milionů. Mám obavy, že je to celé na dlouhé lokty. Kvůli tomuto neserioznímu nájemníkovi jsme utrpěli značnou finanční ztrátu. Jenomže okradených je víc, a tak zvažujeme, že bychom alespoň část dluhu umořili ponecháním vybavení kanceláří. Cena tohoto se odhaduje kolem 40 tisíc korun. Platilo by tak známé: lepší vrabec v hrsti než holub na střeše,“ řekl.

Majitel realitky je od prosince ve vazbě.

Kam dál? Šéf FM Reality zpronevěřil 11,5 milionu korun