Ta zemřela ve frýdecko-místecké nemocnici v květnu 2010 kvůli protrženému střevu. I když zde dotyčná prodělala postupně tři operace, nakonec po třech měsících boj o svůj život prohrála. S tím se ovšem rodina, která je přesvědčena, že se doktoři dopustili několika závažných pochybení, nehodlala smířit. Proto se kauza dostala před soud. Nově byl vyslechnut anesteziolog, který byl 5. března 2010 přítomen u operace.

„V den, kdy ta paní byla na operačním sále, jsem jí podával celkovou anestezii. Ovšem už před samotným zákrokem byla v kritickém stavu. Proto musela být napojena na kyslík, bez něhož by nedostatečně dýchala. Jednalo se o pokročilý chorobný stav – takzvaně šokový. Za daných okolností se opravdu jednalo o operaci se značným rizikem. Docházelo i k poklesu tlaku a srdeční arytmii. Museli jsme okamžitě podávat léky," zavzpomínal anesteziolog s tím, že na operačním sále strávili nejméně hodinu a půl. „Dělali jsme všichni, co jsme mohli. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by pacientka nebyla před operací v šokovém stavu, mohlo vše dopadnout jinak. To riziko by pak bylo nesrovnatelně nižší," prohlásil anesteziolog.

Obžalovaný lékař Viktor Hladík.

Oba lékaři si stojí za tím, že nic zásadního nezanedbali. Jakékoli pochybení odmítají. „Já se o své pacienty starám dobře. Po trestně-právní linii žádnou odpovědnost za smrt paní Olšovské necítím. Jednalo se opravdu o složitý případ. Dopustil jsem se jen jednoho pochybení, že jsem nezaznamenal správně dokumentaci," uvedl už dříve lékař Hladík.

Obžalovaný lékař Petr Tancer.Rovněž jeho kolega žádnou odpovědnost necítí. „Když jsem si dotyčnou pacientku přebíral, byla už ve velmi vážném stavu," řekl během hlavního líčení Tancer.

Pavel Olšovský, který poškozenou rodinu zastupuje, je rád, že se celý případ dostal až k soudu. „Pořád je to pro nás velice citlivé a bolestné téma. Přišli jsme o maminku, kterou jsme měli moc rádi. Ten boj za spravedlivé potrestání dotáhneme až do úplného konce," zdůraznil Pavel Olšovský.

Soudce nakonec jednání odročil na konec března, kdy by už nad lékaři mohl padnout rozsudek.