Krádež mají podle žalobce na svědomí Marek Kudla a Jakub Staš. Před senátem ve středu vypovídal mladík, který od Staše koupil 800 litrů. Cena? Dvacet korun za litr, přitom v celém regionu byla nafta v té době o deset až jedenáct korun dražší. „Podezřelé mi to nebylo,“ tvrdil muž u soudu.

Stašovi, který palivo v sudech a barelech přivezl přímo na jeho dvůr k rodinnému domu na Bruzovské ulici, předal dvacet tisíc korun. „Měl jste mu dát šestnáct. Neumíte počítat?“ ptal se svědka soudce. Mladík rozdíl nedokázal vysvětlit, pouze zdůraznil, že počty mu problémy nedělají. Na levnou naftu sice podle soudce „jezdila celá rodina“, mladík však tvrdí, že platil pouze svými penězi. „Měl jsem je našetřené,“ poznamenal.

Dodal, že Staš ještě s jedním mužem na stejný dvůr dovezli další naftu v „obrovském barelu“.

„Já jsem s tím nesouhlasil, ale bylo to tak. Druhý den už byla nádoba prázdná. Jsem přesvědčený o tom, že pro naftu někdo jezdil a oni to rozčepovávali hadicí,“ uvedl.

O naftu loni přišla společnost z Frýdlantu nad Ostravicí, u které 35letý Kudla pracoval. Měl k dispozici tankovací karty řidiče, ty však třiadvacetiletému Stašovi často i na několik dnů půjčoval. Firma teď po mužích chce přes 853 tisíc korun. - více ZDE

Soudce musel jednání odročit na 17. dubna. Kudla totiž stále čeká na výsledek odvolání proti dvouletému nepodmíněnému trestu, který mu frýdecko-místecký soud vyměřil už počátkem roku. Muž byl odsouzen nejen za pomoc při výrobě pervitinu, ale paradoxně i za to, že trestnou činnost, o které věděl, nepřekazil.

Kam dál? Případ ukradené nafty se komplikuje