„Neoprávněně lovil ryby pomocí vlasce s háčkem. Přivázáno to měl k zábradlí mostku," popsal jeho počínání frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk s tím, že pytlák tímto způsobem chytil tři ryby ostroretky stěhovavé, které měly na délku 43, 44 a 46 centimetrů. „Usmrcené je našla přivolaná policejní hlídka v zavazadlovém prostoru osobního automobilu Škoda Octavia, kterým samozvaný rybář přijel na místo," dodal policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

„Protože bydlím kousek od zmiňované přehrady, kolem které jezdím i na bruslích, dobře vím, kolik takzvaných rybářů se kolem Olešné pohybuje. Už mnohokrát mě napadlo, že asi všichni nebudou mít rybářský lístek. Toto poslední pytlačení to jen potvrzuje. Snad by mohly pomoci častější kontroly a případně větší sankce, které by je od nezákonného rybolovu odradily. Osobně bych si nikdy žádné podezřele levné ryby od nikoho nekoupila," prohlásila čtyřiadvacetiletá Jana Kučerová z Frýdku-Místku.

„V dnešní době se krade už úplně všechno, takže mě ani moc nepřekvapuje, že zlodějíčky lákají i ryby, jejichž cena je v obchodech poměrně vysoká. Já jsem ještě naštěstí nebyla nikdy okradena. Dávám si moc velký pozor," řekla redakci sedmdesátiletá Marta Choleviková z Frýdku-Místku.