Ještě před vynesením rozsudku byl předvolán poslední svědek, který popsal, jakým způsobem se reklama dojednávala. Státní zástupce Ladislav Hradil opět zopakoval, že jednatel soukromé firmy NEVI CZ Lukáš Vích od dubna do prosince roku 2011 inkasoval peníze od klientů za zajištění reklamy.

Využily se k tomu ovšem objekty, které město svěřilo Sportplexu, jemuž stále šéfuje Petr Slunský. Přitom mezi společnostmi neexistovala žádná smlouva, která by to umožňovala. Město Frýdek-Místek tím mělo přijít o 270 tisíc korun. Lukáš Vích během posledního jednání doložil, že Sportplexu uhradil asi 175 tisíc korun, tedy větší část způsobené škody. I když se obhájci snažili soudkyni přesvědčit, že se ani jeden nedopustil trestného činu, soud byl opačného názoru. Proto ředitel městské společnosti Sportplex Petr Slunský vyfasoval za porušení povinnosti při správě cizího majetku šestiměsíční podmíněný trest s odkladem na dobu jednoho roku.

Podnikatel Lukáš Vích dopadl o něco hůř, neboť za podvod dostal roční podmínku s dobou odkladu na dva roky. Oba navíc musí „společně a nerozdílně" uhradit částku 95 408 korun. „Předně je třeba uvést, že pokud smlouva mezi společnostmi Sportplex a NEVI CZ zanikla, měly se odstranit i reklamní plochy, k čemuž nedošlo. Klienti, kteří si za reklamu zaplatili, byli uváděni v omyl. O zákazu činnosti jsem u Petra Slunského neuvažovala nejen vzhledem k tomu, že od vytýkaného jednání uběhla nějaká doba, ale i proto, že Sportplex profituje," zdůvodnila rozsudek soudkyně Jiřina Jalůvková.

Po dohodě se svými právníky se oba obžalovaní na místě odvolali, takže se případem bude zabývat i Krajský soud v Ostravě.