Policisté z Třince už v minulých dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření dvěma mužům ve věku 22 a 23 let ze spáchání přečinu krádeže. Ti měli vniknout do šaten i kanceláří trenérů a odcizit mimo jiné mobilní telefony, značkovou obuv, ale také hodinky, a to vše v hodnotě zhruba dvacet tisíc korun.

"Z těchto prostor je viděli vycházet trenéři, kterým tvrdili, že mají zájem hrát fotbal. Z lupu se však podezřelí neradovali dlouho. Poté, co trenéři zjistili, že jim byly odcizeny věci, začali pachatele sledovat," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že jednoho z nich zadrželi, druhému se podařilo utéci neznámo kam.

"Na místo se dostavili jak muži zákona, tak i policejní kynolog se služebním psem jménem Cherus. Policisté do několika minut zadrželi druhého podezřelého muže, který však při svém útěku zcizené věci odhodil neznámo kam. Zde už přichází práce pro služebního psa Cheruse, který po zachycení stopy označil místo, kde se nacházely schované věci. Odcizené věci byly všechny vráceny zpět do rukou majitelů bez poškození," doplnila policejní mluvčí.

Dvojici cizinců hrozí až dvouleté vězení.

Odhalený sklad nebezpečného odpadu.
Nelegální odpad v Česku: Polská policie zadržela další členy gangu