Takový případ se odehrál v Janovicích.

Vlivem nepřiměřené rychlosti řidič motorového vozidla Škoda 105 L při průjezdu levotočivé zatáčky vyjel s vozidlem mimo komunikaci a havaroval do silničního příkopu. Pravým předním kolem narazil do kanalizační vpusti, následkem čehož se auto dostalo do smyku a sjelo ze svahu, kde se převrátilo na střechu.

„Šofér však na místě nehody nezůstal, naopak kvapně prchal pryč, přičemž ještě stihnul odstranit registrační značky automobilu. Z těchto důvodů dopravní policisté rozhodli o nasazení služebního psa. Pachové stopy v okolí vozidla byly sice částečně znehodnoceny, jenže zkušený psovod a pes Cherus věděli, kde hledat," popsal frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Po chvíli se již brodili proti proudu potoka směrem k hlavní silnici. Zanedlouho se na horizontu objevila osoba, která odpovídala popisu řidiče, který od nehody utekl.

„Dotyčný byl dostižen a k havárii se přiznal. Nikoho nepřekvapilo, že nebyl držitelem řidičského oprávnění. Navíc dechovou zkouškou bylo zjištěno, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Nadýchal přes jednu promili. Škoda způsobená dopravní nehodou je odhadnuta na nejméně deset tisíc korun," uzavřel Vlastimil Starzyk.