Nekonečné čekání a sílící pocit, že přišly o všechno. Tak popisují svou situaci dvě ženy, které podvedla realitní kancelář FM Reality.

Okresní soud sice už před dvěma měsíci ženám přiřkl částky, které v žalobách požadovaly, od té doby se však v podstatě nic nezměnilo.

Více k tématu si přečtěte v souvisejících článcích

„Rozsudek už mám, ale ještě to není pravomocné. Pořád čekám, pořád nemám peníze,“ krčila ve středu rameny Kateřina S. Sedmačtyřicetiletá žena 27. listopadu vysoudila více než 1,2 milionu korun. Platit je má přímo majitel realitky Roman Červík. „Co vím, tak na veškerý jeho majetek už je nařízena exekuce. My se musíme přidat, ale až v momentě, kdy to bude pravomocné,“ vysvětlila Červíkova věřitelka.

Už nemám sílu vůbec na nic, říká věřitelka

Kvůli kauze čelí různým zdravotním problémům, o kterých ale nechce hovořit. A o tom, zda se devětadvacetiletý Červík proti rozhodnutí soudu na poslední chvíli odvolá, nepřemýšlí. „Abych pravdu řekla, já už nemám sílu vůbec na nic. Jede to dolů úplně se vším, toto je poslední kapka v moři,“ prohlásila žena, jejíž peníze makléř zadržuje už 15 měsíců.

„Nezaplatil ani korunu. A to ještě nevím, z čeho do března zaplatím 42 tisíc jako daň z převodu nemovitosti. Budu žádat o další odklad,“ konstatovala žena s odkazem na další Červíkův „dárek“. Předloni totiž sliboval zaplatit i daň, jenže ani to neudělal.

Ve stejné situaci je 44letá Pavlína Weszterová, která s žalobou na FM Reality uspěla před osmi týdny. K dnešnímu dni má Červíkova firma i s úroky ženě vrátit zhruba 850 tisíc korun, které bezdůvodně zadržuje. - více ZDE

„Nemůžu dělat nic. Rozsudek jsem dostala v prosinci, ale ještě to není zpravomocněno,“ potvrdila.

„Je to špatné i proto, že žaloba je na FM Reality. Kdyby to bylo na jeho osobu, tak by možná dal nějaký majetek získat. Takhle se může stát, že nedostanu nic. Já už jsem s tím i smířená,“ uvedla Weszterová, která přišla o peníze před třinácti měsíci. „Víte, já to opravdu nevidím dobře,“ připustila.

Deník zjistil, že o podání civilní žaloby začíná uvažovat i 49letá žena z Frýdku-Místku, které stejná realitka dluží 370 tisíc korun. - více ZDE

„Co jsem se tak bavila se známými a s lidmi, kteří podobně jako já přišli o peníze, tak všichni tvrdí, že trestní oznámení ve skutečnosti nemá žádnou váhu. Já o tom nic nevím, protože jsem se do takových problémů nikdy nedostala, ale všichni říkají, že lepší by bylo podat i tu civilní žalobu. Aby se to dotáhlo do konce,“ řekla žena redakci.

Pokud skutečně půjde do občanskoprávního sporu, na rozhodnutí soudu si počká půl roku až rok.