K odročenému hlavnímu líčení se nakonec dostavilo pět obžalovaných z osmi, tři svou nepřítomnost omluvili. Městská policie měla pod koberec zametat špatné parkování, k čemuž mělo docházet na přání úředníků a zástupců magistrátu. V této souvislosti je obžalován i primátor Michal Pobucký.

Podle státního zástupce Ladislava Hradila se měl podílet na jednom skutku, kdy byl náměstkem tehdejšího primátora. „Z titulu své funkce měl strážníky na starost. Proto musel velmi dobře vědět, že jeden přestupek byl zahlazen. On s tím ovšem nic neudělal, protože měl na tom osobní zájem. Ředitel frýdecko-místecké městské policie Milan Sněhota ho dokonce následně informoval, že delikt byl tímto způsobem vyřešen," připomenul státní zástupce Ladislav Hradil s tím, že existují důkazy pro osm případů z let 2011 a 2012, kdy řidiči dosáhli protekcí toho, že jim přestupek prošel bez pokuty.

Obžalovaný primátor už před samotným procesem označil obvinění za absurdní a účelové. O své nevině je přesvědčen i šéf strážníků Milan Sněhota.

Během středečního dopoledne bylo vyslechnuto několik dalších svědků. Jedním byl i řadový strážník, který popisoval, jakým způsobem se v dané době přestupky obvykle řešily.

Předseda senátu Ondřej Běčák naznačil, že rozsudky by mohl vynést někdy v březnu. „Protože někteří obvinění figurují i v druhé větvi, která se týká ovlivňování veřejných zakázek, spojíme obě kauzy dohromady, aby se mohl verdikt vyhlásit najednou," dodal Ondřej Běčák.