Poněkud zamotaná kauza se točí kolem pronájmu reklamních ploch na území Frýdku-Místku. Podle státního zástupce Ladislava Hradila jednatel soukromé firmy NEVI CZ Lukáš Vích od dubna do prosince roku 2011 inkasoval peníze od klientů za zajištění reklamy.

Problém ovšem podle jeho tvrzení tkví v tom, že k tomuto účelu byly využity objekty, které město svěřilo Sportplexu. Přitom mezi městskou společností a zmíněnou společností neexistovala žádná smlouva, která by to umožňovala. Město Frýdek-Místek tím mělo v konečném důsledku přijít o 270 tisíc korun. I během jednání oba obžalovaní jakoukoli vinu odmítali. Shodně tvrdili, že na dané období existovala pouze ústní dohoda, kterou ovšem nic neporušili.

Jednatel Lukáš Vích už zaplatil

Během posledního stání, které bylo počátkem dubna, Lukáš Vích přislíbil, že je s vedením Sportplexu domluven na tom, že uhradí přibližně 175 tisíc korun, což taky učinil. Předvoláno bylo několik svědků, kteří popisovali, jakým způsobem se řešily reklamní smlouvy. Jedním byl například Radim Němec. „Plochy jsme si pronajali na tři měsíce. Po uplynutí této doby už z naší strany nebyl o další prodloužení zájem. Pokud si dobře vzpomínám, reklama byla umístěna na konstrukci ve směru na Český Těšín. Cena se odvíjela podle plochy za metr čtvereční," přiblížil Radim Němec. Dalším byl Pavel Kupka ze společnosti Limit Invest. „Platby se prováděly standardně bankovním převodem. Na přelomu let 2012 a 2013 jsme spolupráci ukončili," prohlásil Pavel Kupka.

Ortel soud ještě vynést nemohl

Soudkyně Jiřina Jalůvková rozsudek zatím nevynesla, neboť bude nutné ještě předvolat jednoho svědka. Proto hlavní líčení odročila na 11. června.