Žádal mírnější trest. Zdůraznil, že se k činu doznal a vyjádřil nad ním lítost. Se svými argumenty však neuspěl. „Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné,“ řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy s tím, že krajský soud uložil odpovídající trest.

Zločin se odehrál 17. června loňského roku v Opavě. Jen několik měsíců předtím byl Minks propuštěn z vězení, kde si odpykával třináctiletý trest za vraždu. Silně věřící Knybel, který o jeho minulosti věděl, mu chtěl pomoci v návratu do normálního života. Společně s dalšími kolegy z Charity a křesťanského sboru mu dokonce našel práci a zajistil bydlení. Osudného dne jej pozval k sobě domů.Minks ho však nečekaně, se slovy „Vláďo, musím tě zabít!“, napadl. Nejprve se jej snažil zardousit, poté mu chtěl zlomit vaz a pak jej devětkrát bodl kuchyňským nožem do zad. Na závěr mu přes hlavu přehodil igelitovou tašku a svázal do takzvaného kozelce. Pak mu vzal tři sta korun a platební kartu. Přinutil ho také k vyzrazení PIN kódu, díky kterému později vybral 1500 korun. Knybel přežil jen díky tomu, že jeho volání o pomoc zaslechli sousedé, kteří přivolali strážníky a záchranáře.

I přes hrůzostrašný zážitek pracovník Charity útočníkovi odpustil. „Když mě napadl, škrtil a bodal, jen jsem si pomyslel, odpusť mu, Bože, neboť neví, co činí. Zároveň jsem si říkal: Pane, jestli chceš, tak mě zachovej. Necítím k němu nenávist. Mám ho rád. Je na něm, aby se obrátil k Bohu a začal nový život,“ prohlásil během hlavního líčení u Krajského soudu v Ostravě Knybel.