„Strašně lituji toho, co jsem způsobil. Chtěl bych se omluvit celé jeho rodině,“ prohlásil Machala, který se během výpovědi několikrát rozplakal
Tragické události předcházelo mnohahodinové popíjení v různých barech a restauracích. „Na alkoholu nejsem závislý. Piji tak jedenkrát měsíčně, zato však pořádně,“ řekl Machala. Stejně tomu bylo i osudného dne. Alkoholový den se rozhodl zakončit na diskotéce v restauraci Vítek. Kolem třetí hodiny ranní si všiml, že jeho sestra měla drobný konflikt s nějakým mužem. „Hádali se. Nevím ale proč. Toho muže jsem trochu znal od vidění. Nikdy jsem s ním neměl žádný problém,“ prohlásil Machala, který se rozhodl, že do sporu zasáhne. Na to, co bylo dál, si údajně vzpomíná jen velmi matně. „Chtěl jsem to vyřešit a zjistit, proč se hádal s mou sestrou,“ řekl Machala. V té době měl za pasem šroubovák, který krátce předtím našel venku před restaurací. „Hádali jsme se. On mi sprostě nadával. Pak jsem vytáhl šroubovák a začal ho bodat. Nevím, proč jsem to udělal. Nevím ani kde a kolikrát,“ vypověděl Machala.

Po činu utekl domů, kde se přiznal nevlastnímu otci. Nakonec šel spát. „Nemohl jsem ale usnout. Pořád jsem přemýšlel nad tím, co jsem udělal. Asi pět minut nato přišli policisté a zatkli mě,“ řekl Machala.

V té době lékaři sváděli boj o záchranu zraněného muže. Ten však i přes okamžitou a vysoce kvalifikovanou pomoc na místě zemřel. Jedna z ran pronikla krkem a zasáhla krkavici. „Bezprostřední příčinou smrti bylo vykrvácení z bodného poranění levé vnitřní krkavice,“ konstatoval státní zástupce, který Machalu žaluje z trestného činu vraždy. Mladíkovi hrozí až patnáct let vězení. Machala má již za sebou jedno podmíněné odsouzení, a to za úvěrový podvod. Vzhledem k tomu, že vraždil ve zkušební lhůtě, bude mu zřejmě k novému trestu připočten i ten předchozí.

Rozsudek by mohl být vynesen v pátek.