Na lavici obžalovaných mělo usednout osm lidí, nakonec se ale osobně dostavili jen tři frýdecko-místecký primátor Michal Pobucký, ředitel městské policie Milan Sněhota a podnikatel Tomáš Musil. Ostatní svou neúčast omluvili. Za obviněním několika lidí z frýdecko-místeckého magistrátu stojí to, že údajně vycházeli vstříc vybraným řidičům, kteří chtěli řešit pokuty za špatné parkování jinak než penězi. Šéf městské policie Milan Sněhota je obviněn, že svým známým, případně dalším lidem, měl údajně zahlazovat přestupky.

Během dopoledne bylo předvoláno několik svědků. Jedním byl například Radovan Jursa, který popsal, jakým způsobem řešil špatně zaparkované auto. „Je to už několik let, takže si na úplné detaily nevzpomínám. Když jsem ale po příchodu k autu zjistil, že mi strážníci vypsali lístek, potřeboval jsem danou věc vyřešit co nejrychleji, protože mám jako kardiochirurg málo času. Navíc jsem ani pořádně nevěděl, kde městská policie sídlí. Proto jsem byl rád, že se to nakonec vyřešilo písemně emailem. Protože se v mém případě jednalo o první případ, stačila domluva. Pokud se nepletu, byl pod tou zprávou podepsán Sněhota. Stoprocentně to ale nevím," vylíčil Radovan Jursa s tím, že byl připraven i na variantu, že za svůj prohřešek pokutu zaplatí.

Primátor Michal Pobucký, který je obviněn z pomoci přečinu zneužití pravomoci úřední osoby, od počátku procesu tvrdí, že je nevinen. Už u minulého líčení argumentoval tím, že jeho hlas nefiguruje ani v odposleších, které policisté během vyšetřování zajistili. Státní zástupce Ladislav Hradil je opačného názoru. Podle něj dobře věděl o tom, že se šéf městské policie jednomu místnímu podnikateli chystá přestupek takzvaně zamést pod koberec.

Ani Milan Sněhota si není vědom, že by se dopustil něčeho protizákonného. Zopakoval, že u řidičů, kteří se špatného parkovaní dopustí poprvé, upřednostňují domluvu. Podle soudce Ondřeje Běčáka rozsudek s nejvyšší pravděpodobností do konce tohoto roku nepadne. „V plánu mám ještě vyslechnout několik dalších svědků. Pouštět se budou i záznamy. Rozhodnutí bych mohl vynést zřejmě v lednu," uzavřel Ondřej Běčák.