Devětadvacetiletý Jiří Táborský čelil obžalobě z loupeže a porušování domovní svobody. Muž podle státního zástupce 21. srpna 2005 v Třinci-Starém Borku zazvonil na byt šestapadesátiletého Michala S., jehož údajně žádal o jídlo a pití. Když to Michal S. odmítl, Táborský jej podle státního zástupce napadl a muži vybílil ledničku. Měl ukořistit půl kila točeného salámu a litr krabicového vína. Podle obžaloby způsobil škodu 62 korun.

Korunní svědkyně jako jediná nepila

Frýdecko-místecký soud se případem zabýval už podruhé. Senát letos 16. ledna Táborského poslal na tři roky do věznice s ostrahou, muž se ale odvolal ke krajskému soudu. Ten rozsudek zrušil a nařídil nové hlavní líčení s výslechy dalších svědků. Recidivista si včera vyslechl osvobozující rozsudek. „Údajná korunní svědkyně, sousedka, která byla jako jediná střízlivá, přišla s další verzí, že poškozeného napadlo několik osob,“ řekl předseda senátu Vladimír Kuchař s tím, že jednotlivé výpovědi se od sebe lišily. „Při pochybnostech jsme rozhodli ve prospěch obžalovaného,“ dodal.

Poškozený: Salámu bylo přes půl kila

Poškozený Michal S. tvrdil, že po útoku Táborského upadl do bezvědomí. „Probudil jsem se na gauči v kuchyni, byl tam doktor ze záchranky. Toho salámu bylo přes půl kila,“ řekl poškozený. Senát si však rozsah jeho zranění nemohl ověřit, protože záchranáři své záznamy evidují jen dvanáct měsíců. Státní zástupce si ponechal lhůtu a zvažuje odvolání.

 

Ve vězení za jiný případ

Jiří Táborský si momentálně odpykává trest za jiný případ. Ve vězení zůstane do srpna mimo jiné proto, že před časem nevykonal trest 300 hodin obecně prospěšných prací. Soud mu za to pobyt v cele prodloužil o 150 dní. „Nyní je stíhán pro jinou trestnou činnost méně závažného charakteru,“ poznamenal Kuchař. Případem se soudy zabývají téměř dva roky, zejména proto, že obviněný neskončil ve vazbě a celý loňský rok se procesu vyhýbal. Policisté jej sice loni v březnu zadrželi, spletli si ale termín hlavního líčení a muže museli propustit. Recidivista skončil v cele až letos 6. ledna. Poškozený Michal S. před událostí Táborského neznal. Senátu řekl, že mladík mu později u vlakového nádraží vyhrožoval. „Říkal, že si mě stejně najde,“ prohlásil.