Nepodmíněným trestem potrestal včera Okresní soud ve Frýdku-Místku šestadvacetiletého Petra Šugára za honičku s policisty, při které byla vážně postřelena mladíkova družka. Petr Šugár, který byl obviněn z útoku na veřejného činitele se zbraní, za kterou státní zástupce označil jím řízený vůz, z krádeže, výtržnictví, ohrožení pod vlivem návykové látky a dvou případů maření výkonu úředního rozhodnutí, nakonec u soudu dostal tři roky nepodmíněně.

Trest si má odsedět ve věznici s ostrahou. Zároveň mu soudce zakázal tři roky řídit auta. Šugár se během procesu přiznal k tomu, že letos 2. dubna přijel vozem Renault 9 na čerpací stanici v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde natankoval přes čtyřicet litrů benzinu za 1100 korun a bez zaplacení ujel. Na výzvy policistů, aby zastavil, nijak nereagoval.

Omlouval to tím, že za volant usedl opilý, za což mu soud již v minulosti řízení zakázal. Navíc nechtěl být stíhán za krádež pohonných hmot. K zastavení ho nedonutily zátarasy, varovné výstřely ani střely, které zasáhly jeho automobil. Jedna z nich přitom zranila jeho jednatřicetiletou družku, která seděla na místě spolujezdce. Žena skončila v nemocnici s prostřeleným břichem a poraněnou páteří. Šugár svou riskantní jízdou ohrožoval chodce, ostatní motoristy i policisty.

Recidivista nakonec zastavil až v Ostravě-Hrabůvce, kde mu jeden ze zasahujících automobilů přehradil cestu. U soudu naznačil, že byl rozhodnutý ujíždět dál. Na rozsudek čekal ve vězení, protože si dosud neodpykal starý čtyřměsíční trest za ublížení na zdraví a výtržnictví. „Ve vozidle byl randál, varovné výstřely jsem neslyšel. Když se pak rozsypalo zadní sklo, řekla mi družka, že je postřelená. Chtěl jsem dojet co nejblíže k nemocnici, což se mi skoro povedlo,“ omlouval se Šugár.

Odmítl tvrzení obžaloby, že měl v krvi nejméně 1,1 promile alkoholu. Jeho přítelkyně utrpěla poranění míchy s ochrnutím nohou. Policista, který ženu postřelil, se po nehodě zhroutil. V červnu byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Stále je ale ve službě, jeho nadřízení zákrok vyhodnotili jako oprávněný.

Související články:

Pirát silnic vysvětloval soudu bezohlednou jízdu