Žalobce vinil šestatřicetiletou Pavlínu Gomolovou z toho, že jako spoluvlastník bytu ve Frýdlantské ulici podstatně omezila jeho řádné užívání.
Smlouvu o dodávce elektřiny vypověděla loni 20. března, demontáž elektroměru provedli pracovníci společnosti ČEZ o den později. Elektřina nešla v bytě do 23. března. Gomolová přitom svému otci Františku Sýkorovi doživotní užívání bytu zaručila notářsky ověřeným zápisem z července 2006.
Pětašedesátiletý Sýkora je částečně ochrnutý, obtížně artikuluje a je odkázán na pomoc pečovatelské služby. Podle žalobce Gomolová ohrozila jeho základní životní potřeby. Podotkl, že žena takto jednala se svým vlastním otcem, jehož se také snažila zbavit svéprávnosti, a do bytu vodila případné kupce. „Obžalovaná nevypovídala, její postoj tak není znám,“ dodal státní zástupce.
„Postup paní Gomolové byl pouze v rozporu s dobrými mravy,“ řekl její advokát, který navrhoval, aby soud ženu zprostil obvinění, nebo případ předal magistrátu jako přestupek. S tvrzením obhajoby, že Františka Sýkoru nelze považovat za osobu oprávněnou k užívání bytu, však soudkyně nesouhlasila a ženě vyměřila tříměsíční trest s podmíněným odkladem na jeden rok.
Podle zatím nepravomocného rozsudku spáchala trestný čin neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. „Tento trest postačí. Obžalovaná byla dosud bezúhonná a elektřina byla vypnuta dva dny, což se na zdraví poškozeného nijak negativně neprojevilo,“ řekla soudkyně Jarmila Urbančíková.
Pavlína Gomolová je matkou tří dětí. Na chodbě soudu dnes Deníku řekla, že v těhotenství jí otec vyhrožoval smrtí. Invalidní muž jí údajně dluží desítky tisíc korun. "Problémy začaly poté, co na mě přepsal polovinu bytu. Vyhrožoval, že mě zabije, byla u toho policie," uvedla Gomolová, jež si stejně jako státní zástupce ponechala lhůtu na případné odvolání ke krajskému soudu.