Konkrétně státní zástupce požadoval oba vyslechnout. „Jedná se o svědky, kteří mohou odčerpávání paliva v areálu ČSAD ve Frýdku-Místku potvrdit. Proto jsem jednání odročil,“ vysvětlil krátce před polednem soudce Vladimír Kuchař. V roli obžalovaných před soudem stojí obžalovaní Marek Kudla a Jakub Staš. Oba sice vinu přiznali, jenže nesouhlasí s výší způsobené škody. Staš podle žalobce ukradl naftu za bezmála milion. Během řízení ovšem tvrdí, že měl ze všeho jen několik tisíc korun. O naftu přišla jedna z firem ve Frýdlantu nad Ostravicí, u které Kudla pracoval jako šofér. Měl tak k dispozici osobní kartu řidiče a tankovací kartu s poznačeným PIN kódem, ty ale často Stašovi půjčoval.

Staš údajně od 10. dubna do 9. července v areálu ČSAD ve Frýdku-Místku neoprávněně odebral nejméně 26 tisíc litrů motorové nafty, kterou prodal náhodným zájemcům. Část zisku dal Kudlovi.

„Vůbec jsem nevěděl, o jakou škodu tam šlo. To jsem se dozvěděl až na policii,“ tvrdí Kudla. Policisté původně muže podezřívali z krádeže 23 tisíc litrů nafty. Celkovou škodu tak později ještě navýšili o desítky tisíc korun. „Se Stašem jsme se na prodeji nafty domluvili, ale řekl mi, že to bylo dva tisíce litrů. Kartu jsem mu půjčoval, měl ji u sebe delší dobu. Často se ale stalo, že když jsem ji chtěl zpátky, nemohl jsem se mu dovolat. Volal jsem mu až čtyřicetkrát denně,“ řekl Kudla u soudu. Kudla prý od Staše dostal 20 tisíc korun. „Jednání jsem odročil na čtvrtého února. Pokud se dostaví i dva předvolaní svědci, s nejvyšší pravděpodobností vynesu i rozsudek. Trestní sazba je v tomto případě od dvou do osmi let,“ dodal soudce Vladimír Kuchař.