Jako rukojmí si tehdy vzal sedmačtyřicetiletou ženu držící v náruči svou vnučku. Babičce přiložil ke krku nůž a personál pak přiměl k vydání peněz.

Muže z Frýdecko-Místecka zatkla zásahová jednotka.

„Byl to průměrný strážník, který nijak nevybočoval z řady. Na první pohled šlo o klidného nekonfliktního člověka,“ popsala již dříve lupiče mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Do problémů se dostal kvůli automatům. Svou výplatu dokázal prohrát za jediný den. Půjčoval si, kde mohl, několikrát dokonce nahlásil, že ho někdo přepadl. Pro peníze chodil i za svou matkou, které tvrdil, že potřebuje hotovost na zaplacení bytu.

Drobný je obžalován hned ze šesti činů. S nožem v ruce přinutil servírky a pracovnice banky k vydání peněz.

Loupil od dubna 2009 do února 2010. Přepadával herny a bankovní pobočky. V jedné z nich, GE money v Ostravě-Zábřehu, se v rozmezí několika týdnů objevil hned dvakrát. V obou případech si vzal rukojmí. Poprvé to byla klientka držící v náruči malé dítě. Ke krku jí přiložil nůž a obsluhu přinutil k vydání téměř devadesáti tisíci korun. Tehdy měl tvář maskovanou obvazy. Svědkové jej přirovnali k mumii.

V červenci se na místo činu vrátil. Opět držel v ruce nůž. Tentokrát měl na tváři šátek. Jako rukojmí si vzal zaměstnankyni banky. Žena utrpěla těžkou posttraumatickou stresovou poruchu. Léčit se zřejmě bude několik let.

Lupič použil násilí i během přepadení pobočky České spořitelny, kdy s nožem zaútočil na pracovnici vracející se z polední přestávky.

Drobný v pondělí před soudem odmítl vypovídat. Hlavní líčení je plánováno do konce týdne. V úterý soud začne vyslýchat svědky.