„Nutně jsem potřeboval nějaké přechodné bydlení, takže mě nedávno upoutal inzerát na bývalém autobusovém stanovišti v Místku. Bylo u něj uvedeno i číslo na mobil, takže jsem na něj zavolal. Ozval se mi muž, se kterým jsem se domluvil, že si nabízený byt přijdu prohlédnout,“ rozpovídal se Jakub Meixner. Ještě téhož dne se na byt, který se nachází na ulici M. Majerové ve Frýdku-Místku, zašel podívat.

„Na místě se už nacházel muž, který se mi představil jako majitel. Po prohlídce jsem souhlasil s částkou pět tisíc korun měsíčně, kterou chtěl ovšem zaplatit okamžitě. Zpočátku vystupoval seriózně. Protože jsem u sebe tolik neměl, nabídl jsem mu, že mu za dvacet minut dám zálohu 3 300 korun. Zbytek bych mu doplatil do čtyř až pěti dnů,“ uvedl Jakub Meixner s tím, že po souhlasu od něj dostal klíče od bytu.

Předstíral, že mu byt patří

„Proto jsem se do něj normálně nastěhoval a začal jsem tu bydlet. Hned druhý den jsem ale na chodbě potkal jednu ženu, která se mě zeptala, co tu dělám. Když jsem ji odpověděl, že zde bydlím v podnájmu, tak mi řekla, jak je strašně ráda, že ten muž, co tu bydlel přede mnou, je konečně pryč. Podle ní s ním byly jenom problémy. Poté mi prozradila, že majitelkou bytu je ve skutečnosti žena. To už jsem věděl, že jsem byl podveden,“ pokrčil rameny Meixner.

Následně se dověděl, že „falešný majitel“, kterému už zaplatil skoro celý měsíční nájem, se měl sám kvůli neplacení do nějaké lhůty vystěhovat. „Protože jsem měl obavy, že už se s ním nikdy nesetkám, namluvil jsem mu, že bych mu chtěl doplatit zbytek za nájem. Když přišel do bytu, sdělil jsem mu, ať tu počká, že si jen zajdu ke kamarádovi pro peníze. Místo toho jsem ale přivolal policii, které jsem vše oznámil. Následně nás odvezli na služebnu, kde sepsali protokol,“ uvedl Meixner, jenž se peněz do dnešní doby nedočkal.

Zatím nevrátil ani korunu

„Ještě mi nevrátil ani korunu, i když před policisty tvrdil, že mi je vrátí. Osobně si myslím, že tento případ nakonec skončí až u soudu. Jinak se ničeho nedomůžu,“ zamyslel se Meixner, který přiznal, že udělal jednu velkou chybu. „Měl jsem si od něj nechat předložit papír, na kterém by bylo jasně uvedeno, že je majitelem bytu. Do toho problému bych se jinak nedostal,“ dodal Meixner.

Redakce se v pondělí pokoušela zavolat i dotyčnému podvodníkovi, na něhož získala číslo na mobilní telefon. Ten měl ale stále vypnutý. Případem se už zabývá Policie ČR.