Čtyřiačtyřicetiletý Jašek podle spisu hosta povalil na podlahu, bil pěstí a kopal. Poškozený utrpěl zranění oka, zlomeninu nosu a žebra a pohmoždění mozku. Senát už vyslechl většinu svědků, jeden z nich však k jednání opakovaně nechodí. Na jeho výslechu trvá státní zástupce.

Volal, že se poranil

„Volal mi, že si snad zapíchl hřebík do nohy,“ řekl v úterý soudci muž, který předvolaného svědka zná. „Sdělte mu, že my nejme tak benevolentní. Nejlevnější pokuta u nás je 15 tisíc, tak ať zváží své jednání,“ uvedl předseda senátu s tím, že v úvahu připadá až padesátitisícová sankce. Rozsudek zazní nejdříve 2. listopadu.

Incident se odehrál 1. ledna během silvestrovské oslavy. Vše začalo tím, že poškozený si dělal legraci z personálu. Číšnice ho nejméně patnáct minut přemlouvala, aby účet vyrovnal, opilec ji však naváděl, aby mu sáhla do saka s peněženkou a hotovost si vzala sama. Když to odmítla, silně opilý host zaplatil, přičemž trval na výdavku do koruny.

Jašek zareagoval tak, že vtipálka chytil za límec a opasek a rychle ho vyvedl ze sálu na chodbu. Muže prý chtěl udeřit, jenže se netrefil, čímž podle něj celá potyčka skončila. - více zde: Vyhozeného hosta našli v krvi, stíhán je šéf podniku

Útočníka přitom nedokáže identifikovat ani napadený muž, jenž trpí výpadkem paměti, a dosud vyslechnutí svědci nic podstatného neviděli. Majitel restaurace tvrdí, že případ nemůže skončit jinak než zprošťujícím rozsudkem, nicméně se mu nelíbí, že trestně stíhán je už poměrně dlouho. „Koho by to nemrzelo,“ řekl.

Přečtěte si také: Svědek ignoruje soud, dostal pokutu 20 tisíc korun