„U železniční trati v Řepištích, zhruba tři sta metrů od vlakového nádraží Paskov, ji nejdříve slovně napadl,“ tvrdí státní zástupkyně. Muž prý křičel: „Ty ku.., já tě musím zabít.“ Podle spisu dal Tanuška ženě dvě facky. Když upadla, opakovaně ji kopal do různých částí těla. Na ženu si sedl. Jednou rukou ji držel pod krkem a škrtil, do druhé ruky měl vzít z kolejiště kámen.

„Několikrát ji udeřil do hlavy a těla, než se poškozená přestala bránit. Současně jí neustále vyhrožoval zabitím,“ uvedla žalobkyně s tím, že Tanuška ženě z krku strhl zlatý řetízek s přívěškem a z uší vzal napadené náušnice. „Ty ku.., ty to už potřebovat nebudeš,“ řekl podle spisu Tanuška.

Žena utrpěla zranění oka, měla oděrky a pohmožděný hrudník. Tanuška údajně ukradl věci za více než pět tisíc korun a poškodil dioptrické brýle za dalších 1500 korun.

Muž vinu odmítá. „Byl jsem napaden, měl jsem právo se bránit,“ řekl. Přiznal, že dal ženě několik facek do obličeje, pak si ale uvědomil, že by mohl jet vlak, a proto ji pustil. Ve své výpovědi popsal, že s poškozenou měl konflikty už dříve.

Verzi obžaloby naopak u soudu potvrdila napadená žena. Senát vyslechl rovněž policistu, který Tanušku vyslýchal už 17. října. „Měl zranění na ruce. Tvrdil, že při té potyčce ho žena údajně kousla do ruky. Vypadalo to spíše jako tržné zranění než kousnutí, ale to je můj názor,“ řekl policista. Soud chce ještě vyslechnout znalce, případ je tak odročen na 12. srpna.