Policisté obdrželi oznámení o jízdě podnapilého řidiče, který se svým vozidlem, zastavil u jedné z třineckých restaurací. Hlídka dorazila do několika minut od oznámení a na místě opravdu spatřila zmíněné vozidlo taxi služby i s řidičem.

"V blízkosti se také nacházeli svědci celé události, kteří věc policistům telefonicky oznámili. Ti shodně uvedli, že byli svědky nekoordinované jízdy vozidla, které přejíždělo z pruhu do pruhu či bez důvodu v průběhu jízdy zastavovalo. Z tohoto důvodu se oba dva řidiči, kteří jeli v těsné blízkosti, rozhodli nejen celou událost oznámit, ale jeli za ním až na místo, kde řidič zastavil. Jelikož se báli, aby řidič ve své jízdě nepokračoval, vozidla zaparkovali tak, aby mu znemožnili výjezd z parkoviště," popsala mluvčí policie Karolína Bělunková. 

Když pak dali policisté taxikářovi "fouknout", nadýchal 4 promile. Mužř pak skončil na záchytce. "V průběhu prověřování bylo zjištěno, že krátce před svou jízdou měl svému zaměstnavateli sdělit, že v jízdách již nebude pokračovat, a to z důvodu nevolnosti," líčí dále policejní mluvčí.

Případ se odehrál v květnu. "Na konci minulého týdne pak muži policisté z obvodního oddělení Třinec sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 49letému řidiči vozidla taxi služby. Za uvedené jednání může být řidiči uložen trest odnětí svobody až na jeden rok," dodala mluvčí police.