Dramatickým útěkem se zřejmě podařilo napadenému řidiči taxislužby zachránit život. Dvacetiletý útočník mu zasadil několik bodných ran a nakonec ho ještě okradl. Dlouhých chvil na svobodě mu již však příliš nezbývalo. Kriminalistům se ho podařilo zadržet ještě ten samý den a v krajním případě mu hrozí až dvanáct let za mřížemi.

Ač k loupežnému přepadení došlo již v pátek ráno, oficiální zprávu vydala policie k závažné události až v neděli odpoledne.

„Zákazník v průběhu jízdy vozu fyzicky napadl poškozeného řidiče a způsobil mu bodná poranění, přičemž se zmocnil majetku oběti. Poškozenému se následně podařilo z místa utéci a přivolat pomoc. Doba léčení zranění řidiče není dosud specifikována," informovala mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Místo činu

Podle informací Deníku došlo k incidentu v okolí hotelu Gurmán v Trojanovicích, tedy na relativně odlehlém místě.

„Na místo byli vysláni moravskoslezští kriminalisté zabývající se objasňováním násilné trestné činnosti. Policisté realizovali ohledání místa činu a výslechy osob, čímž zjišťovali informace směřující ke konkrétnímu podezřelému. Dvacetiletý mladík byl zadržen ještě téhož dne," upřesnila mluvčí s tím, že vrchní komisař podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Ohlasy na Facebooku

Informace o brutálním útoku se mezi místními začala okamžitě šířit a vyvolala logicky velký rozruch. Část frenštátské komunity označuje na sociální síti Facebook za pachatele zdejšího mladíka a diskutující zároveň neskrývají zlobu, že byl někdo schopný na malém městě, jakým je Frenštát pod Radhoštěm, tak zákeřného útoku.

Jeden z nich ho popsal následovně: „Ano, můj kamarád byl pobodán zezadu devíti ranami do těla. Stalo se to ráno za světla. Řidič taxi se zachránil, že vyskočil z auta za jízdy a pachatel ho stále nožem chtěl napadnout… Naštěstí řidič utekl do obydlené chatové oblasti, kde mu pomohli chataři." Nutno podotknout, že tyto informace policie doposud nepotvrdila a i nadále probíhá vyšetřování krajskou kriminálkou.