Zbytečné drama a agrese v Beskydech. Takto by se dal nazvat útok dvou turistů na staršího muže (ročník 1945), kterého měli napadnout slovně i fyzicky za to, že svým automobilem jel ke své chatě po cestě, na jejíž užívání ovšem vlastní výjimku. Vše začalo tím, že muži během jeho cesty z nenadání "přistál" pes téměř pod koly vozidla. 

Dvě jednotky hasičů zasahovaly Ostravě-Svinově, kde se střetl osobní vlak s osobním automobilem Škoda Octavia Combi.
Řidič ve Svinově vjel přes zákaz na přejezd. Při srážce s vlakem nestihl utéct

S takto nepříjemným zážitkem se setkal poškozený muž při cestě na svou chatu v Ostravici na Frýdecko-Místecku. Projížděl cestou, která je určena pouze pro výjimky. A muž tuto výjimku vlastní. Cestou narazil na párek turistů se psem, kterým projíždějící automobil zřejmě vadil. "Nespokojenost turistů byla až tak velká, že jako zbraň měli použit svého psa, kterého měli hodit před kola projíždějícího vozidla. Řidič zastavil, a poté se nestačil divit, spršce vulgarit, kterými byl byl titulován," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava MUDr. Jiří Havrlant druhy den po střelbě, 11. prosince 2019 v Ostravě.
Co se rok od tragédie změnilo? Na to jsme se zeptali šéfa nemocnice v Ostravě

Řidič vozu byl zaskočen, během situace došlo podle policie také k fyzickému napadání. Napadený muž ale přes to reagoval pohotově a muže s ženou stačil vyfotit na svůj mobilní telefon.

Ve středu ráno policie sdělila, že totožnost turistů již zná.