Klužák byl odsouzen za dva případy ublížení na zdraví, výtržnictví, týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě a za násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Muž většinu obvinění popírá, proti rozsudku se na místě odvolal.

Senát mu vyměřil souhrnný trest. Zároveň zrušil rozsudek z letošního ledna, kdy byl Klužákovi vyměřen trest 300 hodin obecně prospěšných prací za zanedbání povinné výživy, které si však dosud neodpracoval. Klužák měl dosud v rejstříku trestů deset záznamů.

Podle rozsudku na družku zaútočil už v srpnu 2004 v Třinci-Starém Městě. V zastavárně na ulici 1. máje ji tahal za vlasy, ženu opakovaně praštil pěstí a povalil ji na zem, kde do ní kopal. Nakonec družku udeřil čelem do obličeje. Napadená pak několik týdnů léčila podvrtnutou krční páteř, otřes mozku a zlomený nos. O rok později Klužák ženu napadl v rodinném domku v Třinci-Podlesí. Tahal ji za vlasy a krk a kopl ji tak silně, až upadla na zem. Ženě tak zlomil čtyři žebra, její léčba trvala přibližně měsíc.

Senát konstatoval, že Klužák družku i týral, a to od podzimu 2005 do května 2006. V bytě v třinecké části Karpentná ženě vulgárně nadával, tahal za vlasy, fackoval. V dubnu 2006 po ní hodil talíř, čímž družku zranil na předloktí, paži, tváři a zápěstí. Od května 2006 do loňského února, tedy již v době, kdy od něj družka odešla a vztah ukončila, ji Klužák na různých místech v Třinci vyhledával a pronásledoval. Posílal jí urážlivé a výhružné SMS zprávy, v nichž ženě hrozil fyzickým ublížením a likvidací. Expřítelkyni také v červnu 2006 na autobusovém stanovišti v Třinci-Starém Městě v hádce chytil za vlasy a pod krkem. Tiskl ji k sobě a řekl, že když se k němu odmítá vrátit, tak jí „raději zlomí vaz.“ Klužák ženě zabitím vyhrožoval rovněž v létě 2006 v oldřichovické restauraci U Napoleona, při incidentu v podniku rozbil několik pivních sklenic.

Předseda senátu s odkazem na svědky konstatoval, že soužití Klužáka s přítelkyní připomínalo „italskou domácnost“. Dodal, že pokud by se případ dostal před soud dříve, byl by trest podstatně vyšší. Klužák tvrdil, že zranění si žena mohla způsobit sama, protože byla opilá. Soudce však zdůraznil, že lékařské zprávy tuto možnost vylučují. "O alkoholu není řeč," uvedl.

Frýdecko-místecký soud recidivistu za ublížení na zdraví potrestal už v roce 2001, Klužák tehdy dostal 11 měsíců nepodmíněně.

Přečtěte si také: Týraná žena synovi odpustila, soud nikoli