Žena zemřela ve frýdecko-místecké nemocnici v květnu 2010 kvůli protrženému střevu. Postupně prodělala tři operace, nakonec po třech měsících boj o svůj život prohrála. Pozůstalí jsou přesvědčeni, že doktoři udělali několik závažných pochybení. Během pátečníh hlavního líčení soudce vyslechl dva znalce, kteří přijeli až z Českých Budějovic a Olomouce.

„Když jsem vypracovával znalecký posudek, rozdělil jsem jej do dvou částí. V té první jsem se věnoval tomu, jakým způsobem postupoval lékař Viktor Hladík, který pacientku přijímal. Co se týče vstupního vyšetření, to bylo podle mého závěru uděláno pečlivě. Protože si pacientka stěžovala na bolesti břicha, udělal se rentgen, následně i sonografie. Později se začalo s podáváním léků proti bolesti a s nálevy. Po půlnoci se ale její zdravotní stav zhoršoval. Nemůžu s určitostí tvrdit, že se tento doktor dopustil nějakého zásadního pochybení. Jelikož v té době ještě nebyl kvalifikovaným chirurgem, měl se ale určitě poradit se zkušenějším kolegou. Takto se to v praxi obvykle děje. Rovněž měla být žena častěji sledována," sdělil soudní znalec Miloslav Duda s tím, že na druhé straně bylo hodně obtížné určit správnou diagnózu, neboť důchodkyně trpěla nejen revmatismem, na který brala léky, ale i obezitou prvního stupně.

„A co se týče operace, kterou prováděl druhý lékař Petr Tancer, rozhodl se původně pro laparoskopický zákrok. Když ovšem zjistil těžký zánět, musel ženě břicho otevřít. Potom zvolil postup, který podle odborné literatury je méně obvyklý. Převažující názor je ten, že by se v takových případech měla provést stomie umělý vývod. Je to ale vždy na posouzení operatéra, jak danou situaci řešit," dodal znalec Miloslav Duda. Soudce kvůli dalšímu dokazování líčení odročil na 24. dubna.