„Je umístěn v psychiatrické léčebně v Opavě. Jeho stav nám zatím neumožnil jej vyslechnout,“ uvedl tiskový mluvčí severomoravské policie Milan Klézl. Z dostupných informací vyplývá, že je se jedná o drogově závislého muže. Také v době incidentu byl pravděpodobně pod vlivem omamných látek.

Tuto informaci však zatím policie nepotvrdila ani nevyloučila. „K dalším okolnostem se v této chvíli nebudeme vyjadřovat,“ řekl Klézl. Drama se odehrálo v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní v chodbě domu na ulici Ahepjukově v Moravské Ostravě. Do věžáku po rozbití vchodových dveří vnikl dezorientovaný třiačtyřicetiletý muž z Ostravy-Hrabůvky.

Nájemníci přivolali hlídku z oddělení v Ostravě-Mariánských Horách. Ochránci zákona chtěli nevítaného návštěvníka vyvést ven, muž však na ně nečekaně zaútočil. Začal je kousat a škrábat. Policisté se mu snažili nasadit pouta. Výtržník však jednoho z nich nečekaně kousl do malíku levé ruky tak silně, že mu amputoval část článku s nehtem. Navíc mu zhmoždil pravé stehno a způsobil oděrku pod pravým okem.

Policista sice zbytek prstu později našel, podle lékařů se však nedal přišít. Druhý člen hlídky má zhmoždění paže pravé ruky, škrábance v obličeji, na krku a břichu. Agresora zřejmě čeká obvinění z trestného činu útoku na veřejného činitele. V případě uznání viny jej čeká až pětiletý pobyt za mřížemi. Pokud by se ale prokázalo, že v době činu nebyl příčetný, trestu unikne.