Útočník, jenž měl okované boty a bundu s bílou orlicí a hákovým křížem, muže urážel slovy „ty černá svině, nejsi tady vítán“. Pak romského návštěvníka kopl kolenem do obličeje, minimálně jednou jej kopl do hlavy a několikrát do hrudníku. Během incidentu nejméně dvakrát se vztyčenou pravicí hlasitě pronesl nacistické heslo „Sieg Heil“. - více o incidentu ZDE

Odsouzen byl za pokus o těžkou újmu na zdraví, výtržnictví a podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

„Pan obžalovaný si velmi koledoval. To jednání bylo závažné, to je skutečně už hraniční záležitost,“ řekl předseda senátu a naznačil, že soud u dosud netrestaného mladíka, jenž nyní znovu začal studovat střední školu, zvažoval zhruba čtyřletý trest vězení. „Nakonec jsme dospěli k názoru, že mu dáme šanci,“ konstatoval. Zdůraznil, že v pětileté zkušební době musí Kořínek dodržet přiměřené omezení. „Pět let nebudete chodit do heren, barů, na diskotéky,“ řekl odsouzenému.

Kořínek se sice může v podnicích najíst, nesmí však veřejně konzumovat alkohol. To má po celou dobu kontrolovat probační úředník. „Buď se do svých 26 let napravíte, nebo si ty tři roky odsedíte,“ pravil soudce. Dodal, že při sebemenším provinění odsouzeného čeká veřejné zasedání, „fialový autobus a odjezd do Ostravy.“

Kořínek s rozhodnutím souhlasil. Státní zástupce, který chtěl muže poslat do vězení, si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. „Kombinace ve vztahu k nacistickému a neonacistickému smýšlení je zcela zřejmá a významná. Podobné lidi vidíme dnes a denně na televizních obrazovkách,“ upozornil žalobce. Množící se rasistické útoky podle něj zvyšují napětí ve společnosti, což označil za absolutně nepřijatelné.

Kořínek musí poškozenému zaplatit bolestné 2400 korun.

Přečtěte si také:
Přepadení ženu poznamenalo, má invalidní důchod
Střet u sanatoria stále nemá viníka
Rváče, kteří nedostali topinky, poslal soud pracovat