Na lavici obžalovaných mělo usednout osm lidí a zástupce firmy ABM Morava, někteří se ale omluvili. Jednalo se například o ředitele frýdecko-místecké městské policie Milana Sněhotu. Naopak jednání si nenechal ujít náměstek primátora Dalibor Hrabec.

Podle obžaloby byla výběrová řízení u podlimitních zakázek připravena pro dopředu vybraného vítěze, aby jiný nebyl možný. V dalších případech se zájemci měli přihlásit do výběrového řízení jen formálně. Soudce Ondřej Běčák je už v minulosti označil za takzvané křoví.

Podle státního zástupce Ladislava Hradila mělo být takto ovlivněno dvacet zakázek za nejméně dvanáct milionů korun. Ve středu se rozhodl vypovídat Radovan Horák, který od roku 2008 zastává funkci vedoucího odboru vnitřních věcí na frýdecko- -místeckém magistrátu. Postupně se vyjádřil ke všem bodům obžaloby. „Chtěl bych zdůraznit, že jsem se ničeho nezákonného nedopustil. I když jsme tehdy mohli udělovat zakázky přímo, nad rámec toho jsme vyhlašovali výběrová řízení. Jednoduchý průzkum trhu jsme si dělali už u zakázek nad třicet tisíc korun. Nikoho jsme nezvýhodňovali. Prioritní byla pro nás vždy cena, aby město mělo co nejmenší výdaje. Navíc jsme se snažili, aby se jednalo o firmy, které mají nějakou vazbu k našemu regionu," hájil se Radovan Horák, který poukázal i na to, že v dané době postupovalo každé větší město odlišně.

Předvoláno bylo i několik svědků. Rozsudek by měl padnout až v příštím roce. „Předpokládám, že by to mohlo být na jaře," naznačil soudce Ondřej Běčák.