V kauze týkající se údajně nevýhodného pronájmu reklamních ploch, kdy měla městská firma přijít nejméně o zhruba 270 tisíc korun, padl první rozsudek už před více než třemi lety. Tehdy okresní soud potrestal Slunského i Vícha podmíněnými tresty, a to za porušení povinností při správě cizího majetku, resp. za podvod. Případem se zabýval i krajský soud, který v únoru 2016 tresty potvrdil. Dlouholetého šéfa Sportplexu Petra Slunského pak městští radní na základě pravomocného rozsudku z funkce odvolali.

Případem se však posléze po dovolání zaobíral i Nejvyšší soud, který letos na jaře zrušil podmíněné tresty po oba muže. „Nejvyšší soud ve svém rozsudku jasně odůvodnil, že k žádnému trestnému činu nedošlo,“ řekl ve středu Deníku Lukáš Vích.

Případ se pak vrátil zpátky na začátek k okresnímu soudu, který celou věc znovu projednal a Slunského i Vícha tentokrát zprostil obžaloby. Peníze, které musel Vích uhradit Sportplexu za údajnou škodu, už podle jeho slov byly navráceny.

„Sportplex nám tyto peníze uhradil zpět včetně poplatku za soudní řízení. Veškerá škoda, kterou jsme zaplatili, nám byla vrácena,“ podotkl Lukáš Vích, podle kterého stála za celým případem politická objednávka.

„Budu žádat stát o náhradu škody, protože jsem byl poměrně výrazně poškozen v očích veřejnosti a v pracovním a obchodním životě,“ řekl. Rozsudek ještě není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu pro odvolání.