Událost se stala krátce po půlnoci. „Z věšáku odcizili volně zavěšené oděvní svršky. Konkrétně se jednalo o černý dámský textilní kabát a pánskou softshelovou bundu černé barvy, ve které se nacházel mobilní telefon značky Samsung. V dámské bundě byl svazek šesti klíčů, kromě toho ještě i nepřenosná platební karta. Poškození hosté si cennosti cenili na čtyři tisíce korun," upřesnil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Servírka zdejší restaurace Lucie Petrová redakci ke krádeži prozradila bližší informace. „Byla bych ráda, aby se v novinách objevilo, že se jednala o výjimečný případ. U nás se opravdu běžně nekrade. Dá se říct, že jsme policii podstatným způsobem usnadnili práci, protože jsme moc dobře věděli, kdo ty bundy ukradl. Jednalo se o manželský pár, do kterého bychom to absolutně neřekli. Opravdu nás to šokovalo, neboť se nejedná o žádné chudáky. Mají rodinný barák a práci," rozpovídala se Lucie Petrová s tím, že je několikrát vyzvali, aby odcizené svršky s osobními věcmi co nejdříve vrátili. „Nejdříve zapírali, že nic takového nemají. Nakonec ale všechno donesli. Mysleli jsme si, že se u nás už nikdy neukážou. Bez jakéhokoli studu nám ale paní oznámila, že k nám brzo zase zavítají. Po této zkušenosti si na ně už budeme muset dávat velký pozor," řekla Lucie Petrová.

„V souvislosti s tímto případem je na místě upozornění na prevenci, aby si lidé rozhodně nenechávali své věci bez dozoru. Cennosti by měli nosit stále při sobě a nenechávat je volně třeba v bundě na věšáku. Nemusí se to vyplatit," uzavřel Vlastimil Starzyk.