Je jasné, že anonymní „hacker“ patří k lidem, kterým Červík nějak ublížil. Na zprávu, která se na úvodní straně webu Rexx Reality objevila, přitom přišla redakce náhodou – internetový vyhledávač si ji při zadání klíčových slov ještě počátkem září pamatoval. V textu, který Deník zveřejňuje vůbec poprvé, jsou pouze minimální korekce.

„Dovolte nám ve stručnosti představit realitní společnost Rexx Reality. Nedávno jsme se jmenovali FM Reality, ale po tom, co jsem obral pár lidí o statisíce, tak jsem si musel změnit jméno na Rexx, tak snad nic nepoznají. Jmenuji se Roman Červík a jelikož poslední rok to jde s realitami hodně dolů, tak mi nezbývalo nic jiného než prodávat byty a domy s tím, že peníze mi pěkně pošlete na můj účet a pak se po nich slehne zem,“ napsal hacker.

Více o FM Reality se dočtete v Souvisejících článcích.

„Bydlím na adrese ........, v krásném baráku, který jsem si de facto financoval z vašich peněz. Nedávno jsem se se svou přítelkyní vrátil z Dominikánské republiky a chápete, že takovou dovolenou si nebudu platit z vlastních peněz, navíc mám ještě Ferrari a BMW, takže vaše peníze potřebuju jako sůl,“ vtipkoval autor textu, který prozradil pozadí vzniku nové realitky.

„Takže tohle je představení mé firmy, doufám, že jsem vás zaujal a budete prodávat a pronajímat přes naši kancelář. Těšíme se na vaše peníze.“ Nabouraný web nabízel i „reference“, přesněji odkazy na články o Červíkovi na www.frydeckomisteckydenik.cz, a zpráva končila choulostivými informacemi, jejichž zveřejnění není možné. Hacker v té souvislosti připojil makléřovo číslo mobilu a zájemce vyzýval k zavolání.

V polovině září pak Deník s odkazem na důvěryhodný zdroj upozornil, že klíčovou postavou Rexx Reality je právě Roman Červík. - více ZDE

Makléř přesto fígl s novou firmou popíral. „Netahejte mě do toho Rexxu,“ řekl.

Podrobnosti o „kauze Červík“ včetně dosud nezveřejněných informací přinese v úterý 27. října příloha Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.